Doğal Güzelliklerle Dolu Ayvalık

Tatil için eşsiz bir adres olan Ayvalık, doğal güzellikleri ile hayallerinizin ötesinde bir tatil sunuyor. Ayvalık’ta nereleri gezilir sorularınız aşağıda yanıtlanmıştır.

Ayvalık’ta Deniz Kum Güneşin Tadı

En güzel doğal yerler, elbette denizde yer alıyor. Baktığınızda doğal güzelliklerle dolu Ayvalık için çok sayıda denize girebileceğiniz alanlar var. Mutlaka koyları ve plajları değerlendirerek, denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Cunda Pateriça Koyu: Mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında Patriça koyu bulunuyor. Koya gitmek çok kolay olmadığından sakindir. Doğallığını korumayı başarmış olan alandır. Kalabalık olmadığından, rahatça tercih edebilirsiniz. Denizi sığdır ve ailelerin de bu koyda yüzmesi mümkündür.
  • Badavut Plajı: Doğal güzelliklere erişiminizin mümkün olduğu bir diğer alan ise Badavut plajıdır. Ayvalık Tabiat Parkı içinde yer alan plaj sayesinde, gün içinde eşsiz bir denizin tadını çıkarabilirsiniz. Dilediğiniz gibi deniz kum güneş tatili yapabilirsiniz.
  • Sarımsaklı Plajı: Ayvalık’ta bulunan Sarımsaklı plajını ailenizle keyifli bir tatil için tercih edebilirsiniz. Plaj son derece geniştir. Ayrıca temel ihtiyaçlarınız için hizmet verilen alanlar oluşturulmuştur. Dilerseniz yemek yemek, içecek almak için bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
  • Cunda Ortunç Plajı: Doğal güzelliği ile sizleri büyülemeyi başaracak olan bir diğer plaj ise Ortunç plajıdır. Bu plajda yeşilin ve mavinin bir arada olduğunu göreceksiniz. Son derece doğallığını koruduğundan, Ayvalık’ta tatil yapmak için bu plajı tercih edebilirsiniz.

Doğal güzelliklerin plaj ve koylar üzerinden aktarılmasının yanı sıra, Zeytin Arası apart oteli gibi farklı butik otel yerlerini de görebilirsiniz. Denize girmek isteyen kişiler için ilk olarak doğal güzelliklere erişimin yukarıda verilen alanlar üzerinden olduğunu söyleyebiliriz.

Ayvalık – Şeytan Sofrası

Ayvalık – doğal güzellikler dendiğinde, aklınıza gelecek olan diğer bir güzellik şeytan sofrası olacaktır. Güneşin batışını izleyebileceğiniz bu güzide alanda, adaları da görebileceksiniz. Tepeye çıktığınızda eşsiz bir doğal manzara sizleri karşılayacak. Ayvalık merkeze çok yakın olduğundan, yürüyerek gitme imkanınız var. Dilerseniz bu alana aracınızla da gidebilirsiniz. Park edebileceğiniz alanlar mevcuttur.

Ayvalık’ın Tarihi Sokakları

Doğal güzelliklerin günümüze en güzel taşınma şekli, yapıların bozulmadan bizlere ulaştırılmasıdır. Rum Evleri bölgenin en özel tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Doğal güzelliklerin korunduğu sokaklar arasında renk renk evlerin olması, hayal ettiğinizin ötesinde bir manzarayı sizlere ulaştırıyor. Evlerin arasında, Ayvalık’ın tarihi dokusunu inceleme fırsatı bulacaksınız. Adeta bir açık hava müzesi olarak nitelendirilen bu belde de doğal güzellikler arasında tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayvalık’ta nereleri gezilir sorusuna yanıt olarak doğal güzelliklerle dolu cevaplar almak istiyorsanız, direkt olarak yukarıda verilen cevapları alacaksınız. Tatilinizi keyifli bir şekilde gerçekleştirmek adına mutlak gezilmesi gereken yerler üzerinden hareketle bir tatil rotası belirlemelisiniz.

Balıkesir’de bulunan Ayvalık’ta çok sayıda gezebileceğiniz yer var. Ayvalık’ta ne yapılır nereleri gezilir merak ediyorsanız, tatil planınızı Ayvalık üzerinden yapabilirsiniz.