SEO Ajansları İle Neden Çalışmaya Başlamalıyız Ve Nasıl Çalışmaya Başlanır?

Öncelikle SEO çalışması yapmanın en büyük sebebi hedef kitleyi belirleyerek bu kitlenin sitenizde kolayca ulaşmasını sağlamaktır. Bu durum da sitenizin ve markanızın prestijini arttırarak daha da popüler olmanızı sağlayacaktır. İstanbul’da internet üzerinden hizmet ya da ürün satışı yapan müşteriler için SEO daha çok iş potansiyeli demek iken, internetten gelir sağlamayan şirketler için de web sitesi ciddi bir prestij aracıdır. Çünkü kişi o şirketle ilgili bir arama yapıp sonuç elde edemezse hayal kırıklığına uğrayacaktır. İşte bu sebeplerle SEO çalışmaları yaptırmak çok önemlidir. Peki bu konuda neden İstanbul SEO ajansları ile çalışmalı?

SEO Ajansları

Kullanıcıların %87’si bir ürün veya hizmet almadan önce internette araştırama yapıyor ve fikir ediniyor. Kullanıcıların %60’tan fazlası ise arama sonuçlarında çıkan ilk üç sonuca tıklıyor. Aynı zamanda sitenizin açılma hızı 5 saniyeden fazla sürüyorsa kullanıcılar uzaklaşarak başka siteye yöneliyor. İşte bana bu gibi verilerle gelin diyorsanız SEO ajansları ile işbirliği yapmanız gerek.

SEO ajansları, SEO çalışmaları yaparken sınırlı bir alanda değil sitenizin tamamında çalışmaktadır. Mesela bir SEO uzmanına makale yazdırabilir, anahtar kelime ekletebilirsiniz. Ancak sitenizin diğer kısımları ile ilgili bilgi sahibi olamadığı için yapabilecekleri bu kadarla sınırlı kalacaktır. Ancak web sitenizi bir SEO ajansına teslim ederseniz, size daha ayrıntılı çalışmalar sunabilecektir.

Veriler Işığında Değişim

SEO ajansının ilk yapacağı şey sitenizi analiz etmektir. Böylece sitenize yararlı ve zararlı olan şeyleri, Google page speed insights gibi araçlarla sitenizi yavaşlatan etkenleri, Google analytcskullanıcıların hangi durumlarda siteyi terk ettiği, Similarweb gibi araçlarla hangi kullanıcıların sitenize daha çok uğradığı vb. konulara ilişkin olarak analizler yapılacaktır. Bunun sonucunda elde edilen veriler ışığında değişimler başlayacaktır. Sitenizde hem değişim yapılacak hem de geliştirilecektir.

SEO çalışması yapmak süreç isteyen bir çalışmadır. Çünkü aşama aşama ilerlenmesi gerekir. Değişiklikler yapıldıkça sonuçlar gözlemlenecek ve buna göre sıradaki değişimler belirlenecektir. En az altı aylık bir çalışma sonucunda web siteniz istediğiniz noktaya ulaşmış olacaktır. Ayrıca ajanslar size çalışmaların seyri hakkında da rapor hazırlayarak bilgi sunacaktır. Mesela arama motorunda kaçıncı sıradan kaçıncı sıraya yükseldiğiniz veya sayfanızın ziyaretçi sayısında ve sayfada kalma süresinde oluşan artışlar gibi verilerle sitenizde yapılan çalışmaları gözlemleyebilirsiniz.

SEO Ajansı ile Çalışmak

Öncelikle İstanbul SEO ajansları hakkında bir ön inceleme yapmanız gerekir. Bu inceleme sırasında ajansların referanslarına ve daha önceki çalışmalarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Sonra yapacağınız şey ise ajans ile iletişime geçerek bir görüşme gerçekleştirmektir. Ajans ile yapacağınız görüşmede mutlaka sonuca ilişkin bir taahhüt verip vermediklerini gözlemleyin ve on göre anlaşın.

SEO ajansı seçimi web sitenizin yükselişi adına çok önemlidir. Çünkü doğru adımlar atmak doğru sonuçlara ve kısa zamanda ulaşmak demektir. Bu sebeple ajans seçimine özen gösterin.

Faydalanılan Yazı

https://moz.com/blog/how-to-choose-seo-company-whiteboard-friday